Listă participanți

Câștigători ASUS Challenge 2022:

Locul 1: Colegiul Național Matei Basarab
Locul 2: Colegiul Național Mihai Viteazul
Locul 3: Colegiul Național Gheorghe Șincai

Licee calificate în Finală:

1. Colegiul Național Elena Cuza
2. Liceul Teoretic Ion Barbu
3. Colegiul Național Ion Creangă București
4. Liceul Teoretic Tudor Vladimirescu
5. Liceul Teoretic Ștefan Odobleja
6. Colegiul Național Mihai Viteazul București
7. Liceul Tehnologic de Metrologie Traian Vuia
8. Liceul Greco-Catolic Timotei Cipariu
9. Liceul Teoretic Jean Monnet
10. Liceul Teoretic C. A. Rosetti
11. Colegiul Național Matei Basarab
12. Colegiul Național Grigore Moisil
13. Colegiul German Goethe
14. Colegiul Național Gheorghe Șincai
15. Liceul Teoretic Benjamin Franklin
16. Liceul Teoretic Eugen Lovinescu
17. Colegiul Național Cantemir-Vodă
18. Colegiul Național Sfântul Sava
19. Colegiul Național Bilingv George Coșbuc
20. Liceul Teoretic Bulgar Hristo Botev

Licee participante la concursul ASUS Challenge 2022:

1. Colegiul Național Elena Cuza
2. Liceul Teoretic Ion Barbu
3. Colegiul Național Ion Creangă București
4. Liceul Teoretic Tudor Vladimirescu
5. Liceul Teoretic Ștefan Odobleja
6. Colegiul Național Mihai Viteazul București
7. Liceul Tehnologic de Metrologie Traian Vuia
8. Liceul Greco-Catolic Timotei Cipariu
9. Liceul Teoretic Jean Monnet
10. Liceul Teoretic C. A. Rosetti
11. Colegiul Național Matei Basarab
12. Colegiul Național Grigore Moisil
13. Colegiul German Goethe
14. Colegiul Național Gheorghe Șincai
15. Liceul Teoretic Benjamin Franklin
16. Liceul Teoretic Eugen Lovinescu
17. Colegiul Național Cantemir-Vodă
18. Colegiul Național Sfântul Sava
19. Colegiul Național Bilingv George Coșbuc
20. Liceul Teoretic Bulgar Hristo Botev
21. Colegiul Național de Informatică Tudor Vianu
22. Liceul Teoretic Sfinții Trei Ierarhi
23. Colegiul Tehnic de Aeronautică Henri Coandă
24. Liceul Teoretic Alexandru Ioan Cuza
25. Colegiul Național Gheorghe Lazăr
26. Colegiul Național Iulia Hașdeu
27. Liceul Teoretic Mihail Sadoveanu
28. Colegiul Național Ion Luca Caragiale București
29. Colegiul Național Mihai Eminescu București
30. Colegiul Național Spiru Haret București
31. Liceul Teoretic Marin Preda
32. Colegiul Național Octav Onicescu
33. Colegiul Național Victor Babeș
34. Colegiul Național Aurel Vlaicu
35. Liceul Teologic Adventist Ștefan Demetrescu București
36. Liceul Tehnologic Sf. Antim Ivireanu
37. Liceul Teoretic Dimitrie Bolintineanu
38. Colegiul Tehnic Dinicu Golescu București
39. Seminarul Teologic Ortodox București
40. Liceul Teoretic Mihai Ionescu
41. Liceul Teologic Baptist Logos București
42. Colegiul Economic Costin C. Kirițescu București
43. Liceul Mircea Eliade
44. Complexul Educațional Laude Reut
45. Liceul Teoretic Atlas